thehouse.co.il

מצלמות אבטחה - המדריך השלם


מצלמות אבטחה הן כלי יעיל ביותר למניעת עבירות רכוש שונות, כמו גם עבירות פליליות ואזרחיות אחרות. עם זאת, הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום זה יצרו מגוון כמעט אינסופי של מוצרים ופתרונות אבטחה בתחום של מצלמות אבטחה, מה שעלול לבלבל בקלות את המשתמש הממוצע. אי לזאת, פירטנו להלן כמה סוגים נפוצים של מצלמות אבטחה, ומחיריהן לצידן.

דמוי מצלמות אבטחה

במקרים רבים חשיבותן של מצלמות אבטחה ככלי התרעה (היינו אמצעי למניעת הפשע המתוכנן) חשובה מהיותן כלי לבירור זיהות העבריין לאחר מעשה. במקרים אלה, חלק ממערך ההרתעה יכול לכלול מתקנים דמויי מצלמות אבטחה. מתקנים אלה מצויידים בדרך כלל בחיישן תנועה פשוט הגורם להדלקתה של נורה בחזית ה"מצלמה", משל החלה להקליט.

כיוון שמדובר במכשיר שכמעט ולא צורך חשמל, לעיתים קרובות מופעלות מצלמות שכאלה באמצעות סוללות. בכל מקרה אין הכרח לחבר את המצמצלמות אבטחהלמה למערכת תקשורת או הקלטה, מה שבסך הכל הופך התקנת מצלמה שכזו לפשוטה ביותר. מחיר המצלמה נע בין 300-500 שקלים.

מצלמות אבטחה פשוטות- שחור לבן

מצלמות אבטחה, מתוקף תפקידן, נאלצות לעבוד שעות רבות. עובדה זו מציבה שתי בעיות גדולות: איכות החומרה של מצלמות אבטחה, ואמצעי ההקלטה. החומרה של מצלמות אבטחה צריכה להיות אמינה ביותר, ומוכנה לעמוד בעומס של שעות עבודה רציפות רבות. כמו כן עליה להיות בדרך כלל עמידה בפני מזג האוויר, שכן מצלמות אבטחה רבות מוצבות בחוץ.

אמצעי ההקלטה צריך להיות זול ולאפשר שעות הקלטה רבות. הפתרון לשתי הבעיות הללו מצוי בהקטנת איכות התמונה של מצלמות אבטחה, בין השאר על ידי הפיכתה לתמונה בשחור לבן. זו הסיבה שעד היום מצלמות אבטחה רבות ממשיכות לתפקד בשחור לבן. מצלמה כזו, ללא יכולת תנועה, כולל אמצעי הקלטה אלקטרוני, תעלה בין 3000 ל10000 שקלים.

מצלמות אבטחה סמויות

בניגוד לדוגמא הראשונה, מצלמות אבטחה סמויות יתגלו כשימושיות דווקא כאשר לא תרצו שהמצלמה תתריעה. ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הצילום יצרה מגוון של מצלמות זעירות, קטנות יותר מכפתור, המסוגלות לתפקד כיחידה עצמאית, כולל אספקת זרם והקלטה. מחיר המצלמות הללו, שמצלמות ברוב רובם של המקרים באיכות גרועה ובשחור לבן, נע בין 4000-13000 שקלים. מחיר זה אינו כולל את ההתקנה, שרצוי כי תעשה על ידי מומחה אבטחה.

מצלמות אבטחה נעות

לצורך אבטחת שטחים גדולים, כמו מפעלים, בסיסים וכדומה, ניתן להקטין משמעותית את כוח האדם הדרוש לתצפות ושמירה על ידי התקנת מצלמות אבטחה נעות. מצלמות אלה צריכות להיות באיכות גבוהה בהרבה, וחשוב מכך, בעלות יכולת תנועה עצמאית, ואם אפשר גם זום.

כיוון שמצלמות אלה צריכות אספקה נוספת של חשמל (לצורך הפעלת המנועים) ותקשורת (לא רק תקשורת יוצאת, היינו הקלטה או מצלמה במעגל סגור, אלא גם דרך בה יוכל המפעיל לשלוט על תנועות המצלמה), ההתקנה יקרה יותר. גם המצלמה בעצמה יקרה הרבה יותר. סך הכל מדובר בהשקעה של כ5000-15000 שקלים למצלמה.12/08/2010    thehouse.co.il
פורום בית חכם

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thehouse.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת בית חכם - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 thehouse.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בית חכם מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום בית חכם
רוצים להתקין מצלמות אבטחה? דברו עם מומחה עוד היום
אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מובילים בתחום - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!