thehouse.co.il

אזעקות - המדריך השלם


ההתקדמות הטכנולוגית יצרה אלפי סוגי אזעקות שונים, והצרכן הממוצע יכול בקלות לאבד את ידיו ורגליו בין מגוון הגישות והאמצעים. להלן ננסה לציין כמה דגשים חשובים לגבי אזעקות נפוצות.

אזעקות- בשביל מה?

כמות עבירות הרכוש בישראל נמצאת בעליה מתמדת. הרשות המבצעת, או המשטרה, סובלת ממחסור חמור בכוח אדם ומשאבים, ולכן מעל ל95% ממקרי הפריצה לא נפתרים. גם במקרים הנדירים שבהם נתפסים חשודים ומוגשים כתבי אישום, ברוב רובם של המקרים מדובר בנחמה פורטא עבור הניזוקים, שכן בדרך כלל הרכוש הגנוב לא מוחזר במלואו.

לפיכך, ברור שהטיפול הטוב ביותר בעבירות הרכוש, כמו בכן נגע, הוא מניעתי. אזעקה טובה לא רק תעצור מעשי פריצה באיבם, אלא גם תשמש כלי התרעה יעיל שימנע את מרבית ניסיונות הפריצה המתוכננים.

אזעקות פשוטות- מערכות סגורות

הסוג הפשוט ביותר של אזעקות מכונה מערכת סגורה. למעשה מדובר באזעקה שכל רחיבה נמצאים בתחום הבית/העסק, ללא קישוראזעקות לרכיבים חיצוניים כמו משטרה, חברת אבטחה פרטית, הודעת טלפון וכו'. אזעקות אלה עושות שימוש במגוון אמצעי גילוי פריצה, בדרך כלל חיישני תנועה, מגעים (המנטרים פתיחה של דלתות, חלונות וכו') ומדי לחץ. אמצעי התגובה הנפוץ ביותר של אזעקות אלה הוא משיכת תשומת לב בעזרת קולות רמים ואורות, בתקווה כי אלה יבריחו את הפורצים.

מדובר כאמור באזעקות פשוטות יחסית שאינן תלויות בשירותים נלווים, אך חוסר יעילותן במקרים רבים, בייחוד כאשר מדובר בעסק הממוקם באזור עסקים (ולכן שומם בלילה), גרמה לכך שאזעקות אלה מצויות בדרך כלל כרכיב במערכי אזעקה מתקדמים יותר.

אזעקות תקשורת

סוג מתקדם יותר של אזעקות נסמך על יצירת קשר עם גורם חיצוני כאשר מורגשת פריצה. סוג חדש ונפוץ מאוד של אזעקות כאלה הוא אזעקת SMS, או מערכת המודיעה לכם באמצעות תקשורת סלולרית במקרה של חשד לפריצה. כמובן שההודעה על הפריצה יכולה להשלח גם למשטרה. עם זאת, בגלל זמן התגובה האיטי לעיתים של משטרה לקריאות פריצה, בעלי עסק רבים מוצאים לנכון לשכור שירותי אבטחה פרטיים, המבטיחים זמן הגעה קצר יחסית (עד 5-20 דקות) מרגע קבלת הקריאה.

אזעקות שקטות

מרבית האזעקות בשימוש פרטי ומסחרי משלבות הזעקה גלויה (קולות רמים, אורות מהבהבים וכו') עם הודעה לגורמי חוץ (משטרה, חברה פרטית, בעלי הנכס וכד'). עם זאת, החלק הגלוי של האזעקה עלול להוות חיסרון. במיוחד במקומות מרוחקים מישוב, כמו אזורי תעשייה וכד', אזעקה גלויה יכולה להתגלות כלא יעילה בלילות ובסופי השבוע. תחת זאת, האזעקה למעשה מודיעה לפורצים כי הם התגלו, ונותנת בידיהם זמן (אפילו אם הוא מוגבל) להסתלק ללא פגע.

לפיכך לקוחות רבים מעדיפים אזעקה שקטה. אזעקות שקטות עושות שימוש בעזרי הגילוי שפירטנו לעיל, אלא שבמקום להודיע לפורצים, מודיעה לרשויות, לחברת האבטחה וכו' בלבד. לפי מחקרים שונים, אזעקות שקטות יעילות ב50-75% יותר בתפיסת העבריינים.12/08/2010    thehouse.co.il
פורום בית חכם

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thehouse.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת בית חכם - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 thehouse.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בית חכם מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום בית חכם
רוצים להתקין מערכות אזעקה? יש לנו הצעה מעולה בשבילכם
אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מובילים בתחום - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!