thehouse.co.il

תחזוקה של מערכות אזעקה

מאמר נכתב על ידי ביפרוטקטתקינותה של מערכת האזעקה הביתית איננה רק עניין של ביטחון הבית, אלא כפי שנראה מיד, מדובר בפרט משפטי חשוב בכל תביעה נגד חברת ביטוח


בתי המשפט בישראל כבר נתנו את דעתם ואמרו את דברם בנוגע לתביעות שהוגשו נגד חברות ביטוח, שסירבו לשלם נזקי גניבה בטענה שמערכת האזעקה לא התריעה קודם לפריצה.

בכל עת שלקוח מגיש תביעה כנגד חברת הביטוח על פריצה לביתו, החברה מבצעת חקירה ובדיקה על מנת לוודא מספר פרטים:

  • שמערכת האזעקה הייתה דרוכה בעת היעדרות הדיירים.
  • שהמערכת תקינה.
  • שהמערכת טופלה ותוחזקה על ידי בעל מקצוע באופן שוטף.

במידה שחברת הביטוח תגלה שאחד מסעיפים אלה לא מולא, היא תתנער מחובת התשלום.

בעת חתימה על שירותי מוקד יש לוודא שהשירות כולל אחריות של החברה על תקינות המערכת. רצוי מאד שבחוזה יצוין גם שעל החברה לבצע בדיקת מערכת יזומה לפחות אחת לשנה על ידי טכנאי מוסמך. במקרה של
מערכות אזעקה שאינן מחוברות לשירותי מוקד, האחריות על תקינותן חלה על בעל הבית. התקנת מערכות אזעקה בבתים מומלצת מאד ולעתים מחויבת על ידי חברת הביטוח. אולם, ההתקנה אינה מספקת הגנה במידה שהמערכת אינה תקינה. בעסקים, חובה להתקין מערכות אזעקה לפי תקן 1337. מערכות אלה מחויבות להיות מחוברות למוקד ועל המוקד חלה חובה לבצע בדיקת תקינות לפחות אחת ל-24 שעות. במידה שמתגלית תקלה חייב להגיע טכנאי מידית לתיקון.

למערכות אזעקה בכלל, או מערכת בית חכם שנרכשו אצל ספק מוסמך מתלווה מדריך למשתמש. במדריך זה מצוין תהליך הבדיקה. מערכות
בית חכם מצוידות במנגנון בדיקה עצמי מובנה כחלק מהמערכת. לאחר ביצוע הבדיקה העצמית מוצגת התוצאה (תקין או לא תקין). במידה שנמצאה תקלה, מוצגת סיבת התקלה. ההמלצה היא לבצע בדיקת מערכות כללית שכוללת את מערכת האזעקה והגלאים באופן תדיר כל 6 חודשים. אם החלטתם לבצע בדיקה עצמית ולא להזמין טכנאי, יש ליידע מראש את המוקד על מנת לשתפו בתהליך הבדיקה ועל מנת שלא יתייחסו לעניין כאזעקת שווא, או יישלחו סתם רכב סיור שיבדוק את הנעשה.


מה חשוב לבדוק במערכת

הרכיבים החשובים במערכת שיש לבדוק הם לוח הבקרה הראשי, שהוא מעגל אלקטרוני, המשמש כ"מוח" של כל המערכת, אליו מחוברים הגלאים, חייגן טלפוני, מודם סלולרי, סוללות גבוי  וספק מתח. יש לנקות אבק וקורי עכביש שמצטברים על הגלאים ועלולים גם הם לגרום לאזעקות שווא. אם יישמרו כללים אלה, כולל ביקורת תקופתית והחלפת סוללות גבוי, סביר להניח שהמערכת תפעל כראוי בעת הצורך.

בדיקת תקינות הגלאים היא בסך הכל בדיקה קלה ליישום. למעשה מדמים פריצה לבית. סוגרים את כל הכניסות כפי שסוגרים בעת יציאה מהבית, מפעילים את מערכת ודורכים אותה. לאחר מכן פותחים חלון או דלת, או חוצים באופן יזום את הגלאים שמותקנים מחוץ לבית.

פעולות אלה אמורות להפעיל את מערכת האזעקה ולהפעיל את החייגן האוטומטי. במידה שהמערכת פעלה כראוי יש לנטרל אותה בלוח המקשים ולבטל את פעולת הסירנה והחייגן.


למחירון מערכות אזעקה השלם והמקיף שלנו.
 


המאמר נכתב על ידי רבקה פרידמן-בגנו, באדיבות חברת בי פרוטקט- מערכות אזעקה ואבטחה25/09/2011    המאמר עודכן בתאריך 30/10/2017    thehouse.co.il
פורום בית חכם

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום אזעקות

ביפרוטקט
חברת ביפרוטקט הינה חלק מקבוצת T&M ישראל. אנו מציעים מגוון פתרונות מיגון אלקטרוני ואבטחה הכוללות מערכות אזעקה חכמות, מצלמות IP, מערכות טלוויזיה במעגל סגור, גלאים מתקדמים לאיתור שריפות, גז, הצפות מים, עשן ועוד. שאתם פונים אלינו, אתם לא נהנים רק..

תובל 13 רמת גן


ביפרוטקט
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום אזעקות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thehouse.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת בית חכם - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 thehouse.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בית חכם מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום בית חכם
רוצים להתקין מערכות אזעקה? יש לנו הצעה מעולה בשבילכם
אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מובילים בתחום - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!