thehouse.co.il

בית חכם - על גלאים ועל הפעלה מרחוק


גלאים
רוצים להיות בטוחים מפני זרים ומפני טעויות אנוש? גלאים, זה הביטחון שלכםבסרטים עתידנים שמופיעים בקולנוע אפשר לראות שבעתיד תהיה קיימת אפשרות להפעיל מכשירים שונים בבית בעזרת תנועה בלבד, למשל להדליק את האור בחדר ברגע שנכנסו אליו ולכבות את האור רק על ידי יציאה מהחדר - כיום זה אפשרי, ניתן להציב בבית גלאים דוגמאת גלאי תנועה, גלאי עשן, ולהפעיל אותם מרחוק, זאת באמצעות מערכת
בית חכם.


מדוע צריך גלאי תנועה

גלאי תנועה יכולה לזהות סיטואציות מסוימות ולפעול לפיהן. ברוב המקרים גלאי תנועה מופעל בכדי למנוע את אותם מיקרים כאשר בני הבית לא נמצאים בו. במקרה הנפוץ ביותר (לצערנו) גלאי תנועה משמש כדי להפעיל אזעקה כאשר נכנסים פורצים הביתה.

גלאי התנועה מופעל יחד עם האזעקה, כאשר בני הבית יוצאים הם מפעילים את האזעקה וכאשר גלאי התנועה מזהה תזוזה בבית הוא מפעיל אוטומטית את האזעקה. האזעקה פועלת גם באזור הבית וגם שולחת באופן מיידי הודעה לבני הבית ולחברת האבטחה כדי שיוכלו להזמין משטרה או איש ביטחון לתפוס את הפורץ. גלאי תנועה יכול לזהות גם מקרים של רוח חזקה וגשם שנכנס הביתה ולסגור את התריסים מיידית מבלי שיד אדם תצטרך להתערב ולעשות זאת. כל מה שבני הבית צריכים לעשות הוא לתכנת את הגלאי שיזהה מקרים כאלו והתריסים החשמליים יסגרו. בכדי שהגלאים יעבדו בכל מקרה ומקרה יש צורך בשינוי הבית למערכת של
בית חכם, בבית חכם מרכיבים גלאים ושעונים שיפעילו מכשירים חשמל באופן אוומטי בבית, ישנה אפשרות שעל ידי כיוון השעון מכשירים יופעלו אוטומטית או על ידי שליחת הפקודה (SMS או שיחת טלפון).

בית חכם
מאפשר לבני הבית לחסוך בזמן ובפעולות פשוטות כמו להדליק את המזגן ולחכות שהבית יהיה ממוזג, להדליק את הדוד ולחכות שהמים יתחממו, לסגור את התריסים במקרה של גשם ועוד.


סוגי גלאי תנועה

יש שני סוגים עיקריים של גלאי תנועה, דיגיטליים ואנלוגיים. גלאי אנלוגי מספק מידע משתנה רציף (לדוגמא טמפרטורה), גלאי זה הוא בדרך כלל במתח של V0-5 ועד V0-10. גלאי דיגיטלי מספק את המצבים הבאים: פועל או לא פועל. בעת הפיכת הבית לבית חכם יש צורך בכסיה מיוחדת לכל סוג גלאי, מחברים את הגלאים לכניסות שלהם ומתכנתים את המערכת כך שתדע כיצד להתייחס לתוצאות הגלאי בכל מצב ומצב וכיצד עליה לפעול. המחירים של גלאי תנועה נעים מ-50 שקל, ויכולים להגיע עד לאלפי שקלים. זאת בהנחה והגלאי מחובר למוקד חיצוני. לרוב גלאים כאלה יהיו במשרדים ומבני ציבור שונים.


גלאי עשן

גלאי נוסף החשוב בכל בית ולא רק בבית חכם הוא גלאי עשן. גלאי עשן כבר מזמן חייב להיות בבתי עסק, משרדים גדולים ומוסדות לימוד אך לא בבתים. גלאי עשן יכול למנוע מקרים של שריפות ואסונות.

במקרה שיש עשן בבית גלאי עשן מזהה זאת ומתחיל לצפצף, במידה ואף אחד מבני הבית לא סוגר את האזעקה ומאשר את כמות העשן שיש בבית (במקרה של עשן רב של סיגריות, או עשן רב המגיע מהמטבח בעקבות שריפת אוכל שלא מהווה סיכון) גלאי עשן מפעיל את זרנוקי המים בכדי לכבות את השריפה.

 

 09/01/2011    thehouse.co.il
פורום בית חכם

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thehouse.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת בית חכם - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 thehouse.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בית חכם מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום בית חכם
מתעניינים בבית חכם? דברו עם מומחה בתחום עוד היום
אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מובילים בתחום - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!